پرستار سالمند

وقتی به سن سالمندی می رسیم باید بتوانیم از سلامتی خود محافظت کنیم. بسیاری از سالمندان به طور مطلق سالم نیستند و کهولت سن باعث بروز بیماری هایی در آنها می شود و معمولا تعداد زیادی از آنها باید روزانه دارو مصرف کنند و تحت نظر پزشک باشند. بنابراین سالمند باید تحت مراقبت باشد.

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email

افزایش رو به رشد جمعیت سالمندان در بسیاری از کشورها موجب جلب توجه به سلامت این گروه سنی شده است . خدمات پرستاری و  مراقبتی در منزل برای حمایت از سالمند و اعضای خانواده او در جهت کمک به ادامه زندگی  و مستقل بودن سالمند، نقش اساسی در جامعه دارد.

درکشور ما نیازبه ایجاد وگسترش خدمات مراقبت در منزل برای سالمندان هرروز بیشتراحساس می شود. اهمیت رفتار پرستار سالمند و چگونگی نگهداری از سالمند در منزل و تجارب او موجب می شود تا سالمند بتواند در شرایط خوب با آرامش کامل در منزل اوقات خود را سپری کند.
سالمند ممکن است کمی تند خو، کم طاقت ، کم توان و فراموشکار باشد و پرستار سالمند باید با صبر و حوصله، مهربانی،  احترام و آرامش کامل از سالمند مراقبت نماید. موسسه حافظان سلامت آرتا با ارائه خدمات پرستاری و مراقبت از سالمند در منزل ، این امکان را برای سالمندان عزیز فراهم آورده است تا با آسودگی خاطر پرستاری مناسب، در کنار خود داشته باشند.

پرستاران و مراقبانی که از طرف این موسسه اعزام می­شوند، می­توانند بصورت ساعتی، مقطعی، روزانه ، شبانه و شبانه روزی درخدمت سالمند باشند، شما میتوانید با یک تماس،پرستار و همدم مناسب سالمند خود را بیابید .

مطالعات نشان داده است سالمندانی که در منزل مورد مراقبت قرار می گیرند از نظر سلامت جسمی و روحی وضعیت بهتری نسبت به سالمندان ساکن در آسایشگاه سالمندان دارند. علاوه بر این دلایل زیادی وجود دارند که سالمندان تصمیم می گیرند خدمات مراقبتی و پرستاری را در خانه خود دریافت کنند.

  • سالمند با محیط خانه خود آشنا است.
  • در خانه خود احساس امنیت بیشتری دارد.
  • خاطرات ارزشمندی از خانواده و اطرافیان و محیط منزل خود دارد.
  • ارائه خدمات پرستاری و مراقبتی در منزل عملکرد جسمانی سالمند را افزایش می­دهد، اعتماد به نفس او را بالا میبرد، شان و عزت و استقلال سالمند را حفظ می کند و سطح سلامتی سالمند را بهبود می­بخشد.

مطالعه بیشتر

نیاز به مراقب یا پرستار دارید؟

همین حالا با ما تماس بگیرید